Tradice pokračuje: S kapelou Fleret bude zpívat dcera Jarmily Šulákové

Tradice pokračuje: S kapelou Fleret bude zpívat dcera Jarmily Šulákové

Fleret a Šuláková opět na jednom pódiu? Ještě donedávna těžko splnitelné přání mnoha fanoušků. Jarmila Šuláková před čtyřmi lety odešla do zaslouženého muzikantského důchodu a koncertům dala definitivní sbohem. Nyní je ale všechno trochu jinak. Fleret totiž spojil své síly s dcerou legendární folklórní umělkyně Zuzanou. Již brzy tak uvidíme po jeho boku „novou“ Šulákovou.

Ovečky zaběhnuté, Doma najlepší nebo Já su od Lidečka – krásné písničky vycházející z klasických lidovek, jež dlouhé roky patřily do koncertního programu kapely Fleret. Málokdo z fanoušků by čekal, že je po odchodu Jarmily Šulákové ještě někdy uslyší naživo. Ovšem zázraky se dějí. Zpívat je již samozřejmě nebude důchodu si užívající „královna lidové písně“, leč její dcera Zuzana. „Od jara připravujeme o Jarmilce knihu. Bude to vlastně vůbec první kniha o jejím bohatém muzikantském životě. Se setkáváním a nesmírně zajímavým povídáním s Jarmilkou nám hodně pomáhala právě její dcera Zuzana. Nemohli jsme si nevšimnout, jak je jí podobná. A protože víme, že s mámou i zpívala a je skutečně vynikající muzikantka, jednoho dne jsme za ní s houslistou Staňou zajeli a udělali si takovou malou zkoušku. Dopadla nad očekávání. Nejen podoba, ale i její hlas nám Jarmilu připomněl, a tak jsme se domluvili, že budeme vystupovat společně,“ popisuje vznik nečekané spolupráce kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový. Pořadatelé koncertů tak mají znovu dvě možnosti, a sice uspořádat klasický „fleretí“ koncert, ale i jedinečné vystoupení se Šulákovou, které bude obsahovat více lidových písní. Zkrátka, tradice pokračuje.

Zuzana Šuláková se muzice věnuje od dětství. Zpívala ve valašských souborech, hrála v kapele Leonard a učí hudební výchovu na základní škole. Nyní spojila své síly s Fleretem, aby s chutí připomněla nezapomenutelnou sedmnáctiletou spolupráci její maminky právě s legendární vizovickou kapelou. „Zatím jsme oprášili několik písniček, které jsme v minulosti s Jarmilkou hráli. A jestli společně vytvoříme i něco nového? To ukáže čas, ale rozhodně se tomu bránit nebudeme,“ usmívá se Zdeněk Hrachový a ihned dodává, že „Jarmilka je z této spolupráce nadšená a dokonce přiznala, že o ní i tajně snila. Snila, že to po ní její jediná dcera u Fleretu převezme.“ Stalo se.

Fleret vystoupí společně se Zuzanou Šulákovou už v prosinci, a to během tradičních vánočních koncertů. Jak se zdá, fanoušci se mají skutečně nač těšit.

KDO JE ZUZANA ŠULÁKOVÁ?

Zuzana Šuláková, dcera „královny lidové písně“ Jarmily Šulákové a houslisty Ludvíka Schmidta, se narodila 6. března 1959 ve Vsetíně, kde vystudovala gymnázium a následně pedagogickou školu. Od mládí pracuje s dětmi, v současné době vyučuje hudební výchovu. K muzice má blízko odmalička, hraje na housle, klavír a violu, dlouhá léta zpívala ve valašském souboru Vsacan či Malá Jasénka. V roce 1989 nastoupila do kapely Leonard a okusila i moderní muziku. V roce 2016 dostává nabídku od kapely Fleret a pomyslně tak přebírá pěveckou štafetu od své maminky, která s dvorní kapelou valašského království vystupovala sedmnáct let.

 

Jakub Malovaný
jakubmalovany.cz